Wiedenmann

[produkty]

Pomysły na przyszłość. Z know how od dziś.

lnnowacja zaczyna się już na etapie projektu. Dlatego nasi inżynierowie stosują wyłącznie najnowocześniejsze technologie 3D CAD, żeby już w trackie procesu projektowego wykluczyć ewentualne słabe punkty. Zmiany kształtu oraz części mogą zostać przedsięwzięte bez konieczności sporządzania drogich wzorów. Dokładność co do rozmiaru aż do tysięcznej części milimetra, jak również szybkie sporządzenie oraz poprawienie rysunków stanowią dalsze zalety tej metody konstrukcyjnej. Dzięki temu zdecydowanie redukuiemy czas oraz koszty projektu nowego produktu, co w konsekwencji wpływa na korzystną cenę sprzedaży.

Każdy nowy projekt przechodzi długą fazę testową. W trakcie dokładnych i trudnych testów praktycznych musi on udowodnić, że odpowiada w stu procentach przyjętym założeniom projektowym. Dopiero potem jest dopuszczony do produkcji. Podczas montażu urządzenia są starannie montowane z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb klientów. W koleinym etapie urządzenie przechodzi intensywną kontrolę końcową, a następnie każda maszyna jest pakowana w opakowanie transpotowe i przygotowywana do terminowej wysyłki do klienta.

Jako producent maszyn do pielęgnacji trawników oraz maszyn komunalnych ponosimy szczególną odpowiedzialność za to, żeby stosowana przez nas technologia produkcji była przyjazna środowisku. Dzięki użyciu całkowicie zautomatyzowanych urządzeń do lakierowania i odtłuszczania spełniamy wymóg odnośnie unikania substancji szkodliwych oraz możliwie jak najmniejszego zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Tutaj wszystkie elementy konstrukcyjne są przygotowywane za pomocą organicznego fosforanowania do procesu powlekania. Powłoka fosforanowa działa jak tarcza ochronna przed wpływem środowiska, jak np. wilgoć, kwasy itd. i jednocześnie stanowi optymalną bazę dla kolejnego procesu lakierowania. W trakcie procesu powlekania proszkowego części poddane obróbce są nastgpnie lakierowane. W tym celu są rozpryskiwane naładowane elektrostatycznie cząstki farby proszkowej i wypalane przy temperaturze 220"C, Proszek rozpływa sig przy tym i tworzy powłokę lakierową odporną na uderzenia i zadrapania. Nawet odkształcenia części nie powodują odpryskiwania lakieru.

Również przyroda jest zwycięzcą w tej technologii, ponieważ dzięki tej metodzie odtłuszczania nie powstają żadne resztki i emisje. Do tego obrabiamy - aż do grubości blachy wynoszącej 3 mm - tylko materiały ocynkowane elektrolitycznie. Wszystkie wymienione fazy obróbki chronią optymalnie przed korozją oraz gwarantują długotrwałą funkcjonalność naszych maszyn.